0

Wyszukiwarka

English
Wersja polska

Slider

Magazyn SPA
Zdrowa skóra jesienią
Chciałabyś, aby Twoja skóra cieszyła się zdrowiem i promieniała powinnaś pamiętać, że duży wpływ na jej stan ma demakijaż. I nie dotyczy to tylko tych z Was, które na co dzień stosują kosmetyki kolorowe! Poprawnie wykonany zabieg demakijażu oprócz makijażu, usuwa także kurz, pot i łój, który zgromadził się na skórze w ciągu całego dnia.
Na krajowym rynku kosmetycznym dostępnych są miliony dostępnych produktów, które służą do demakijażu: mleczka, pianki, chusteczki, żele, czy płyny micelarne należą do tych najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych.

Na jaką cechę należy zwrócić uwagę wybierając je ze sklepowej półki?

Najważniejsze kwestie to :  typ Twojej cery i aktualne jej potrzeby oraz łatwość stosowania. Unikaj produktów zawierających alkohol etylowy i izopropylowy. Tradycyjne mydła wysuszają skórę. W przypadku demakijażu oczu najlepiej sprawdzają się dwufazowe kosmetyki z olejkami, które bez trudu usuwają nawet wodoodporny makijaż. Najnowszą propozycją do demakijażu są specjalne ściereczki, które po zmoczeniu w ciepłej wodzie bez trudu usuwają makijaż (także wodoodporny) oraz wszelkie zanieczyszczenia . Są bardzo proste w użyciu, nie wymagają dodatkowo specjalistycznego kosmetyku i są doskonałe szczególnie w czasie podróży. Godne polecenia są produkty GLOV marki Phenicoptere. photo/atqubeauty.com Wykonując demakijaż należy pamiętać, by nie rozciągać i nie trzeć naszej skóry, unikniemy wtedy podrażnień, zaczerwienienia i szybszego powstawania zmarszczek (szczególnie wokół oczu).Demakijaż powinien być zakończony użyciem toniku, który odświeży naskórek i przywróci mu naturalne pH. Regularnie i dokładnie wykonywany demakijaż pomaga w regeneracji naszej skóry podczas snu oraz przygotowuje ją na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych.


Karolina Chwastek, autorka bloga: lejdisbook.pl


Copyright © 2018 BazaSPA.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone